Menu
School Logo
Language
Search

Who's Who


Westwood Primary School 

 

Headteacher

Gill Thomas

Deputy Headteacher

Steve Abey

Assistant Headteachers

Nia Talbot; Charlotte Jones;

Lucetta Crosskill

Designated Persons for Child Protection

Gill Thomas; Steve Abey; 

Helen Sidaway; Jenny Savage

 

 

Foundation Stage Team (Maple Site)

Butterworth McKee Inkpen Donaldson

 Emily Oliver

 Sam Stevens

 Nia Talbot

Sarah Gore

 Nicola Scarafile

Teaching Assistants

Shontel Fuller, Michaela Symonds, Jenny Lattimore, Hannah Angier, Sarah Beecham, Natasha Fowler, Emma Faux, Angela Richardson, Annabel Birch, Cheryl Bogunovic, Pat Cooke.

 

Year 1 Team (Maple Site) & Year 2 Team (Oak Site)

Sendak Jeffers Milne Potter

 Georgina Wicks

 Tracy Bainsfair

Katie Henson

Ben Street

 Charlotte Robinson

 Kara Atkins

Dahl Morpurgo Seuss Bloom

Sophie Adams

Naomi Canham

Katie Wilson

Nicole Seymour

Teaching Assistants

Jenny Webb, Tracy Griffiths, Pip Houghton, Emma McCready, Helen Cliss, 

Sharon Wilding, Angela Richardson, Haleina Bi, Tayla Debenham-Scott, Georgia Cumbridge, Nicole Lorraine

 

Year 3 & Year 4 Team (Oak Site)

Amundsen Earheart Cousteau Jemison

 Rebecca Craven

 Clare Hilliar

 Nicole Westwood  Donna Suttle
Skelton Columbus Armstrong Coleman
Vanessa Smithson Emma Smith Lucy Hoff Megan Seekings
Teaching Assistants

Bev Garrett, Jenny Dickerson, Karen Langley, Manda Stimpson, Ann-Marie Ayres, Danielle Carley, Christina Mason, Sam Hall, Annemarie Cleverley, Lucy Bidgood, Bea Holdsworth

 

Year 5 Team (Maple Site) & Year 6 Team (Oak Site)

Darwin Fibonacci Fossey Anderson

 Steve Abey

Gemma Crowson

Isabel Barker

Wendy Indge

Nicole Drury

Einstein Curie Johnson  
Dan Ryan Sophie Lee Charlotte Jones  

Jo Zachwieja, Lynsey Stacey, Leanne Canavan, Tracey James, Claire Spies, Kelly French, Diana Bridgement, Sarah Barker, Liz Johnson

 

 

ENRICHMENT TEAM

Olivia Grant, Ben Street, Kristina Lansdell-Hill; Jo Zachwieja

 

SENCO Inclusion Manager

Melanie Mackender & Tamara Masteron,

Helen Sidaway &

Jenny Savage

Nurture Team Art Therapy

Nic Allen, Jackie Seeley, Trudi Allen, Lynsey Coker

Andrea Adamson

 

 

 

Swimming Instructor Librarian and TA
George Campell Leisure Centre

Tina Palmby

 

 

Business Manager Satellite Office Manager Finance/Data Manager
Julie Goakes

Denise Murphy

Louise Edwards

School Secretary

Admin Assistant

Office Assistant

Lyn Tansley

Katie Gilbert

Tammy Harradine

Rebecca Ward

 

 

Caretaker Site Supervisor
Kevin Tatton Lorraine Seekings
Cleaners

Stacey Conyard

Patricia Claridge

Charmaine Ransome

Lorraine Lilley

Caren Wright

Susan Green

Lynne Cutler

Katie Gilbert

Barbara Simmoes

 

Cook

Ellie Slyfield - Oak Site

Kim Bird - Maple Site
Catering Assistants  Catering Assistants

Barbara Simmoes

Gemma Aylward

Donna Batchelor

Sharon Munns

Lorraine Seekings

Midday Supervisors Midday Supervisors

Rebecca Ward - Coordinator

Sarah Beecham

Stacey Conyard

Pat Cook

Susan Green

Kerrie Parrish

Linda Rowell

Paula Wood

Caron Wright

Samantha Barrett

Jade Linely

Lorraine Lilley

Cheryl Bogunovic - Lead Supervisor

Lynne Cutler

Leah Doncaster

Jane Fowler

Nicola Gee

Donna Bates

Rachel Jiggins

Maja Dabrowiecka

Top