Menu
School Logo
Language
Search

Our Staff

 

Headteacher

Mr Richard Albert

Deputy Headteacher

Mrs Lucetta Crosskill

(EYFS/KS1 Phase Lead)

Assistant Headteachers

Mrs Charlotte Jones & Mrs Katie Henson

(UKS2 Phase Lead / LKS2 Phase Lead)

Designated Persons for Child Protection

Mr Albert, Mrs Crosskill

Miss Sidaway, Mrs Savage

 

Business ManagerSatellite Office ManagerFinance/Data Manager
Mrs GoakesMrs GilbertMs Edwards

School Secretary

Admin Assistants

Office Assistant

Mrs Tansley

Mrs Johns & Mrs Harradine

Mrs Ward

 

SENCO TeamInclusion Team
Mrs Mackender & Mrs Masterton

Miss Sidaway (Inclusion Manager) & Mrs Savage

Nurture TeamArt Therapy
Miss Allen, Mrs Seeley, Mrs Allen, Mrs BidgoodMrs Adamson

 

Foundation Stage Class Teachers (Maple Site)

ButterworthMcKeeInkpenDonaldson

Mrs Talbot

(Year Group Leader)

Miss Fuller

Mrs Stevens

Mrs Revell

Mrs Gore

Mrs Cossins

 

Year 1 Class Teachers (Maple Site)

SendakJeffersMilnePotter

Miss Adams

Mrs Bainsfair

 Mrs Robinson

Miss Atkins

(Year Group Leader)

 

Year 2 Class Teachers (Oak Site)

DahlMorpurgoSeussBloom

Miss Shields

Mrs Grant 

(Year Group Leader)

Miss Fowler

Miss Corbett

Mrs Hilliar

 

Year 3 Class Teachers (Oak Site)

AmundsenEarhartCousteauJemison

Miss Reeve

Mrs Seymour

(Year Group Leader)

Miss NormanMiss Craven

 

Year 4 Class Teachers (Oak Site)

SkeltonColumbusArmstrongColeman

Mrs Westwood

Mrs SmithMrs Keenoy

Miss Canham

(Year Group Leader)

 

Year 5 Class Teachers (Maple Site)

DarwinFibonacciFosseyAnderson

Miss Barker

Miss Wilding

Mrs Read

(Year Group Leader)

Mr Hull

 

Year 6 Class Teachers (Oak Site)

EinsteinCurieJohnsonAttenboroughFranklin

Mr Ryan

(Year Group Leader)

Miss Hoff

(Mon - Wed)

Miss Barker 

(Thurs - Fri)

Miss BlighMiss CrowsonMrs Smithson

 

PPA TEAM

Miss Barker, Mrs Canavan, Miss Drury

School Librarian 
Mrs Delaney

 

Teaching Assistants

Mrs Beecham, Mrs McCready, Mrs Smith, Mrs Cooke, Mrs Symonds, Miss Bi, Mrs Birch,

Mrs Faux, Mrs Bogunovic, Mrs Fletcher, 

Miss Angier, Miss Cumbridge, Mrs Cliss, Mrs Wray, Mrs Houghton,

Miss Debenham-Scott, Mrs Shilton, Mrs Johnson, Mrs Webb, Mrs Wilding, Mrs Barrett

Mrs Zachwieja, Miss Wingfield, Mrs Stimpson, Mrs Stacey,

Mrs Garrett, Mrs Spies, Miss James, Mrs Beckwith, Mrs Gee

Mrs Dickerson, Miss Fryatt, Mrs Hall, Mrs Bridgement, Mrs Yarnell

Mrs Mason, Mrs Langley, Miss Linley, Mrs Barker, Mrs French

 

Swimming Instructor
George Campbell Leisure Centre

 

CaretakerSite Supervisor
Mr TattonMrs Seekings
Cleaners

Patricia Claridge

Stacey Conyard

Susan Green

Lorraine Lilley

Charmaine Ransome

Donna Batchelor

Lynne Cutler

Lorraine Seekings

Barbara Simmoes

 

Cooks

Kim Bird - Oak Site

Donna Batchelor - Maple Site
Catering Assistants Catering Assistants

Caroline Beeken

Barbara Simmoes

Caren Wright

Sallyann Green

Lorraine Seekings

Midday SupervisorsMidday Supervisors

Rebecca Ward - Co-ordinator

Samantha Barrett

Julie Booth

Stacey Conyard

Susan Green

Lorraine Lilley

Kate Newby

Kerrie Parrish

Paula Wood

Caron Wright

Rebecca Ward - Co-ordinator

Charlotte Campbell

Lynne Cutler

Leah Doncaster

Jane Fowler

Nikki Gee

Kate Newby

Linda Rowell

Top